Sezon 2

Sezon 2 (2006)


Bölüm Sayısı: 22

Oyuncular: Jensen Ackles , Jared Padalecki ,Bölüm Listesi

Bl.1 Ölüm Zamanım

Yayın Tarihi: 2006-09-28

Sam, Dean ve John, İblis tarafından kullanılan bir kamyonun Impala'ya çarpmasından sonra ölüme terk edilmişlerdir. Winchesterlar’dan biri ölüm ile yaşam arasında mücadele verirken, diğeri kendini geri kalanının hayatını kurtarmak için feda etmeyi düşünmektedir; böylece eski ve güçlü bir düşman ile karşı karşıya gelir.

Bl.2 Palyaçoları Herkes Sever

Yayın Tarihi: 2006-10-05

Sam ve Dean babalarının cep telefonundan Ellen adında bir kadından mesaj alırlar ve onu bulmak için yola çıkarlar. Ellen’ın, avcılara hizmet eden bir buluşma noktası olan Roadhouse’un sahibi olduğunu öğrenirler. Bu sırada bir sirk palyaçosu, ailelerini vahşice öldürebilmesi için onu içeri davet edecek çocukları hedef almıştır.

Bl.3 Kana Susamış

Yayın Tarihi: 2006-10-12

Sam ve Dean, küçük bir kasabadaki vampirleri öldürmekte olan bir avcı ile karşılaşırlar. Dean bu kendini doğaüstü yaratıkları öldürmeye adamış adamla takım olur ve birlikte vampir sürüsünü avlarlar. Sam lider vampirler ile karşılaştıktan sonra onların sadece sığır kanıyla beslenen barışçıl canlılar olduğunu görür, tüm yaratıkların kötü olmadığına karar verir ve Dean’i seçim yapmaya zorlar.

Bl.4 Çocuklar Ölü Şeylerle Oynamamalıdır

Yayın Tarihi: 2006-10-19

Annelerinin mezarını ziyaret ederken Dean ölü bitkilerle çevrelenmiş bir mezar görür ve bunun zombi işareti olduğunu düşünür. Winchesterlar, araba kazasında ölmüş üniversiteli bir kızın hayata geri döndürüldüğünü öğrenirler. Kız şimdi hayattayken kendisine kötü davranan kişilerden intikam almaktadır.

Bl.5 Simon Der ki

Yayın Tarihi: 2006-10-26

Sam Oklahoma, Blue Ridge’de başka bir ölümü rüyasında görür. Kardeşler araştırmaya koyulurlar ve Andy Gallagher adında Sam ile aynı yaşta, annesini 6 aylıkken yangında kaybetmiş biriyle karşılaşırlar. Ve öğrenirler ki Andy’nin insanları kontrol etme gücü vardır. Andy’nin arkadaşları ölmeye başlayınca Dean ve Sam, Andy’nin gücünü insanları öldürmek için kullanıp kullanmadığını düşünmeye başlarlar.

Bl.6 Çıkış Yok

Yayın Tarihi: 2006-11-02

80 yıldır sarışın kadınlar bir apartmanda kaybolmaktadır. Jo, annesi onun araştırmasına izin vermedikten sonra dosyayı Winchesterlar'a götürür ancak; annesine karşı gelerek Sam ve Dean’e katılır ve sonunda Amerika’nın ilk seri katilinin hayaleti tarafından yakalanır.

Bl.7 Olağan Şüpheliler

Yayın Tarihi: 2006-11-09

Sam ve Dean, ölmeden önce bir hayalet gördüğü iddia edilen avukat ve eşinin cinayetini araştırırlar. Ancak Winchesterlar daha hayaleti bulamadan, yerel polis onların sabıka kaydını bulur ve kardeşleri çifte cinayetten tutuklar. Hayalet dedektif Ballard’ı ziyaret etmeye başlayınca, o da Sam ve Dean’in hikayesinin gerçek olup olmadığını ve sonraki kurbanın kendisi olup olmayacağını düşünmeye başlar.

Bl.8 Şeytanla Anlaşma

Yayın Tarihi: 2006-11-16

İki son derece başarılı kişinin ölümünün ardından, peşlerine cehennem köpekleri düştüğü iddia edilince Sam ve Dean yerel bir barı ziyaret ederler ve öğrenirler ki barda bir iblis, ruhları karşılığında insanların rüyalarını gerçekleştirmek için anlaşmalar yapmaktadır. Dean iblisi öldürmek için çağırır ancak; iblis ona, babasının ölümü ardındaki acı gerçeği açıklayıp onu baştan çıkararak en çok istediği şeyi teklif eder: Babasını.

Bl.9 Croatoan

Yayın Tarihi: 2006-12-07

Sam, Dean’in iblis tarafından ele geçirilmiş bir adam tarafından öldürüldüğünün görüşünü yaşar. Kardeşler Sam’in bu görüşünü araştırmak için Oregon’daki Grove Nehri’ne giderler ve şehirdekilerin, insanları öldürmelerine yol açan ölümcül bir virüsün etkisi altında olduklarını görürler. Sam’e de virüs bulaşır ve ölümcül sonunu bekler ancak ona bir şey olmaz. Dean itiraf etmeye karar verir ve John’ın ölmeden önce ona söylediği şeyi açıklar.

Bl.10 Avlanan

Yayın Tarihi: 2007-01-11

Dean, babalarının ölmeden önce ona söylediği şeyi Sam’e anlattıktan sonra Sam, Dean’E söylemeden Indiana’ya doğru yola çıkar. Orada Sam’i kaderi hakkında uyarmak için aramakta olan Ava Wilson adında bir psişik ile karşılaşır. Bu sırada Dean kardeşinin izini sürer ve Sam’in bir canavar olduğunu düşünen Gordon Walker’ın onu öldürmeye çalıştığını öğrenir.

Bl.11 Oyuncak

Yayın Tarihi: 2007-01-18

Sam ve Dean, kızı sürekli bir hayali arkadaşı ile oynayan, bekar bir anne tarafından işletilen Connecticut’daki küçük bir oteldeki iki tuhaf ölümü araştırırlar. Anne kız işletmeyi satarak taşınmayı planlamaktadırlar. Bu sırada Sam ve Dean otelde voodoo işareti olan kafaları tersine çevrilmiş tuhaf oyuncak bebekler bulurlar ve sonra kızın hayali arkadaşının kasabadaki ölümlerin arkasındaki hayalet olup olmadığını düşünürler.

Bl.12 Şekil Değiştiren

Yayın Tarihi: 2007-01-25

Sam ve Dean rahatsız edici benzerlikleri olan bir dizi soygunu araştırırlar. Her soygunda, üst yetkili bir eleman bankayı soyup intihar etmektedir. Winchesterlar olayın ardında bir şekil-değiştirenin olduğunu fark eder.

Bl.13 Kutsal Evler

Yayın Tarihi: 2007-02-01

Winchester kardeşler, bir melek tarafından ziyaret edildiklerini ve sadece Tanrı’nın isteğini yerine getirdiklerini söyleyen kişiler tarafından işlenmiş cinayetleri araştırırlar. Araştırmalardan sonra kardeşler bu katillerin aslında gizli suçlar işleyen kişiler olduğunu öğrendikten sonra Sam bunun gerçekten bir meleğin işi olduğunu düşünür ama Dean bunu reddeder ve ölümlerin ardında bir iblisin olduğunu düşünür -ta ki açıklanamayan şeyi görene kadar.

Bl.14 Kötü Bir İşaret Altında Doğdu

Yayın Tarihi: 2007-02-08

Bir haftadır kayıp olan kardeşinden çağrı aldıktan sonra Dean, Sam’in yanına gider. Sam kanlar içindedir ve olanları hatırlamamaktadır. Durumu araştıran kardeşler Sam’in soğukkanlılıkla başka bir avcıyı öldürdüğünü gösteren bir kaset bulurlar, bu da Sam’in karanlık tarafının onu ele geçirdiğine inanmasına neden olur.

Bl.15 Uzun Masallar

Yayın Tarihi: 2007-02-15

Sam ve Dean gerçekleşmeye başlayan halk hikayelerini araştırırlar. Kardeşler sürekli kavga etmeye başlayınca aile dostları Bobby’i ararlar. Daha sonra bu olayların arkasında "Hileci"nin olduğunu öğrenirler.

Bl.16 Asfalt Leşi

Yayın Tarihi: 2007-03-15

Terkedilmiş bir yolda sürerken Sam ve Dean, kendisini kovalayan deli bir çiftçiden kaçarken yardım çığlığı atarak Impala’nın önüne çıkan Molly adında, kanlar içinde bir kadın tarafından şaşkına uğrarlar. Sam ve Dean olayı araştırırlar ve ortaya çıkar ki adam aslında her yıl aynı zamanda bir kişiyi öldüren kızgın bir ruhtur ve sıradaki kurban Molly’dir.

Bl.17 Kalp

Yayın Tarihi: 2007-03-22

Vahşi bir hayvan tarafından öldürülmüş gibi görünen bir avukatın ölümünü araştırırken Sam ve Dean kendilerini bir kurt adamın izini sürerken bulurlar. Sam avukatın sekreteri Madison’dan hoşlanmaya başlar ve Madison’ın kurt adamın sıradaki kurbanı olacağını sanarak, onu korumak için gece yatıya kalmayı teklif eder. Dean hayvanı yakalamak için ortaya çıkar ve bulduğu şey karşısında şaşkına uğrar.

Bl.18 Hollywood Babylon

Yayın Tarihi: 2007-04-19

Sam ve Dean, bir hayalet tarafından öldürüldüğü söylentisi yayılınca, korku filmi setindeki aktörlerden birinin ölümünü araştırmak için Hollywood’a giderler. Ölümün halk kandırmacası olduğu ortaya çıkar ancak yapımcı yönetmen ve bir stüdyo yetkilisi öldürülünce Sam ve Dean hayaletli bir set ile uğraştıklarını anlarlar.

Bl.19 Folsom Prison Blues

Yayın Tarihi: 2007-04-26

Bir hayaletin hapishanedekileri teker teker öldürdüğünü duyunca, Sam ve Dean bu ruhu öldürmenin en iyi yolunun içeriden olduğuna karar verirler ve eyalet hapishanesine girebilmek için kendilerini tutuklatırlar. FBI Ajanı Henricksen soruşturmayı devralınca, kardeşler hapishaneden çıkmanın hayaleti bulmaktan daha zor olduğunu fark ederler.

Bl.20 Nedir ve Asla Ne Olmamalı

Yayın Tarihi: 2007-05-03

Bir Djinn’i avlarken Dean saldırıya uğrar ve annesinin hala hayatta olduğu Sam’in hukuk fakültesinde, Jessica ile nişanlı olduğu ve Dean’in de kız arkadaşı ile normal bir hayat yaşadığı bir dünyaya ışınlanır. Ancak, tuhaf bir kız görmeye başladıktan sonra öğrenir ki geçmişte kurtardığı tüm o insanlar ölmüştür. Dean bu yeni güvenli yaşantısında sevdikleri ile kalmak ve avlanmaya geri dönmek arasında bir seçim yapmak zorundadır.

Bl.21 Tüm Cehennem Gevşiyor - 1

Yayın Tarihi: 2007-05-10

Sam, Sarı Gözlü İblis tarafından kaçırılır ve kendisini, diğer özel yetenekli çocuklarla hayalet bir kasabada bulur. İblis’in onları buraya en güçlüyü belirlemek için getirdiklerini öğrenirler. Sam’i savaşmaya teşvik etmek için İblis ona ailesinin ölümünün arkasındaki gerçeği açıklar. Bu sırada Dean ve Bobby’i birleşip savaş çıkmadan önce Sam’i kurtarmaya çalışırlar ama ne yazık ki çok geç kalırlar.

Bl.22 Tüm Cehennem Gevşiyor - 2

Yayın Tarihi: 2007-05-17

Dean, Sam’in ölümünü kabullenmeyi reddeder ve büyük bir fedakarlık yapar. Bu sırada İblis, Jake’i Dünya’yı ele geçirme planında kullanır. Sam ve Dean çok geç olmadan onu alt etmelidirler.