Sezon 9

Sezon 9 (2013)


Bölüm Sayısı: 23

Oyuncular: Jensen Ackles , Jared Padalecki ,Bölüm Listesi

Bl.1 Sanırım Burada Seveceğim

Yayın Tarihi: 2013-10-08

Sam’in bayılmasının ardından doktor Sam’in iyileşemeyeceğini söyler. Dean bunu duyunca çılgına döner ve çaresizce tüm meleklere dua ederek yardım ister. Bu iyiliğe karşılık olarak Dean yardım eden meleğe borçlu olacaktır. Çok sayıda kızgın melek Dean’i bulup öldürmek istiyordur, ama içlerinden biri, Ezekiel, Dean’e ilk ulaşan olur. Bu sırada Sam hayatı için savaşıyordur ve bazı tanıdık şeytanlarla da yüzleşmesi gerekiyordur. Castiel ise güçleri olmadan hayatta kalmaya çalışmaktadır.

Bl.2 Şeytan Önem Verebilir

Yayın Tarihi: 2013-10-15

Dean Impala’nın bagajını açıp Crowley’i kaçırdığını gösterince Sam şaşırıp kalır. Kevin da Cehennemin Kralı'nı karşısında görünce çılgına döner, fakat Dean ve Sam Kevin’a dünyadaki tüm şeytanları bulmak için Crowley’e ihtiyaçları olduğunu söylerler. Bu sırada, Abaddon tekrar ortaya çıkmıştır ve cehennemin yönetimini devralma planları kurmaktadır.

Bl.3 Ben Melek Değilim

Yayın Tarihi: 2013-10-22

Ezekiel Dean’e, bir grup meleğin Castiel’i yakalamak istediğini söyler. Dean ve Sam de Castiel’i meleklerden önce bulmaya çalışırlar. Bu sırada, evsiz Castiel şehirde kendince yaşamaya çalışıyordur ve beklemediği sürprizlerle karşılaşır.

Bl.4 Pijama Partisi

Yayın Tarihi: 2013-10-29

Sam ve Dean Harflerin Adamları sığınağındaki masanın(melekler düştüğünde yılbaşı ağacı gibi yanıp sönen masa), eski bir bilgisayara bağlı olduğunu keşfederler. Sonra da bilgisayarı çalıştırabilirlerse, melekleri de takip edebileceklerini öğrenirler. Bu durumda Charlie’den başka kimden yardım isteyebilirler ki? Ağır bilgisayarı taşırken, yanlışlıkla gizli büyü torbasını açığa çıkarırlar, yeşil bir geçit duvarda belirir ve duvardan çıkanın Oz Büyücüsü’nden Dorothy olduğunu fark ederler.

Bl.5 Dean, Köpek ve Öğleden Sonra

Yayın Tarihi: 2013-11-05

Sam ve Dean iki tuhaf cinayeti incelerken, cinayetlere görgü tanıklığı etmiş bir Alman çoban köpeğini fark ederler. Bir cadıyla mı, skinwalkerla mı, yoksa başka bir doğaüstü yaratıkla mı uğraştıklarını bulmaya çalışan kardeşler, Dean ile köpeğin iletişim kurabilmesi için bir büyü ararlar. Maalesef ki, büyünün kimsenin tahmin bile edemeyeceği bir yan etkisi vardır.

Bl.6 Cennet Bekleyemiyor

Yayın Tarihi: 2013-11-12

Castiel bir benzin istasyonunda işe başlar, artık insan hayatından zevk almaya başlamıştır. O bölgede olan ortadan kaybolmalar gazetede manşet olmuştur, bu Castiel’in dikkatini çeker ve hemen Dean’i arar. Dean, Ezekiel’ı Castiel'den uzak tutması gerektiğini biliyordur, bu nedenle Sam’e Kevin’la kalıp Crowley’le iş birliği yapmalarını ve tableti çözmelerini söyler. Crowley yardım etmeyi kabul eder ama karşılığında cehenneme bir telefon görüşmesi yapmak ister.

Bl.7 Kötü Çocuklar

Yayın Tarihi: 2013-11-19

Dean’e, bir hayalet vakasına yardım etmesi için eski dostu Sonny’den telefon gelir. Sonny ıslahevinde çalışmaktadır, Dean gençken yiyecek çaldığı için buraya gönderilmiştir. Sam ise olayı öğrenince çok şaşırır. Sam ve Dean ıslahevindeyken başka bir cinayet daha olur, kardeşler de başka biri zarar görmeden suçluyu bulmaya çalışırlar. Bu sırada, Dean eski kız arkadaşıyla karşılaşır ve ıslahevindeki anıları tazelenir…

Bl.8 Kaya ve Sert Bir Yer

Yayın Tarihi: 2013-11-26

Şerif Mills, kasabasındaki birden fazla cinayeti araştırmasında yardım etmeleri için Sam ve Dean’i arar. Daha sonra dört cinayetin de aynı kilise grubundan olduğunu fark ederler. Sam ve Dean olayı çözmek için bu gruba katılırlar. Dean kaybolduğunda, Sam ve Şerif Mills Dean’i kurtarmak için birlikte çalışırlar.

Bl.9 Kutsal Terör

Yayın Tarihi: 2013-12-03

Büyük melek katliamının ardından, Sam ve Dean olay yerini incelemeye giderler, Castiel’i de orada görünce şaşkına dönerler. Castiel de olayı incelemek için gelmiştir ama yakalanıp işkenceye maruz kalmıştır. Bu sırada, Dean Ezekiel’ın isteklerinden şüphe duymaya başlar ve artık Sam’e gerçeği söylemenin zamanının geldiğini düşünmektedir.

Bl.10 Yol Gezisi

Yayın Tarihi: 2014-01-14

Dean, Kevin’ın ölümünden sonra perişan olmuştur ve Kevin’ı öldüren melekten intikam almak istiyordur. Castiel de sığınağa gelir ve Sam’in beynini meleğin beyninden ayırmayı denemelerini önerir, böylece Sam ile konuşabilecek ve Gadreel’ı bedeninden kovabileceklerdir. Ama küçük bir sorun vardır, bunu yapmayı bilen tek kişi Crowley’dir.

Bl.11 İlk Doğum

Yayın Tarihi: 2014-01-21

Tekrar Cehennemin Kralı olmak isteyen Crowley, Abaddon’u öldürebilecek olan İlk Bıçak’ı bulmak için Dean’den yardım ister. İsteksiz de olsa Dean kabul eder, Crowley’le yola çıkarlar ve bıçağın ilk oğul olan Kabil’de olmasına tamamen hazırlıksız yakalanırlar. Bu sırada, Castiel Sam’in içinde biraz Gadreel’ın özünün kaldığını fark eder. Kalan özü de çıkarırlarsa bunu Gadreel’ın izini sürmede kullanabileceklerdir. Ama tek sorun, bu işlemin Sam’de kalıcı hasar bırakabilme olasılığıdır.

Bl.12 Keskin Diş

Yayın Tarihi: 2014-01-28

Sam ve Dean, Garth’ın hastanede olduğunu öğrenir ve hastaneye giderler. Hala Kevin’ın ölümünün suçluluğunu taşıyan Dean, birden ortadan kaybolup hiç haber vermediği için Garth’a kızar. Garth bunun bir nedeninin olduğunu ve Winchesterlar’dan olabildiğince çabuk uzaklaşmasının gerektiğini söyler. Sam ve Dean Garth’ın neden kendilerinden uzak durması gerektiğini merak ederler ve biraz araştırma yaparlar, nedenini bulduklarında ise şaşırıp kalırlar.

Bl.13 Tasfiye

Yayın Tarihi: 2014-02-04

Sam ve Dean, kurbanların öldüklerinde normal kilolarından çok daha hafif oldukları cinayetleri incelerler. Cadıların işi olduğunu düşünürler ve tüm kurbanların kilo vermek için gittiği spa merkezine giderler. Sam fitness eğitmeni olarak işe girer, Dean de mutfak görevini alır. Dean mutfaktan bilmeden sakıncalı yiyecekleri araklayıp bayıldıktan sonra, birinin konukları bayıltıp ölene kadar tüm yağlarını çıkardığını fark ederler.

Bl.14 Esirler

Yayın Tarihi: 2014-02-25

Sam ve Dean, Harflerin Adamları sığınağına bir şey dadandığını keşfettiklerinde hayrete düşerler. Araştırmalarının sonucu kardeşleri, şeytanlar için çok değerli bir şeyin bulunduğu depolama tesisine götürür. Bu sırada, Bartholomew Castiel’i yakalamıştır.

Bl.15 İnce Adam

Yayın Tarihi: 2014-03-04

Genç bir kız öldürülmüştür ve son çekindiği fotoğrafın arka planında bir hayalet figürü vardır. Sam ve Dean hayaleti bulmak için yola çıkarlar. Ölen kızın annesi birden soğuk noktalardan söz etmeye başlayınca kardeşler şaşırırlar ve kadından anlatmaya devam etmesini isterler. Kadın da daha önce gelen “supernaturalist”lerden bahseder. O anda, ünlü supernaturalist’ler Harry ve Ed içeri girerler.

Bl.16 Bıçak Koşucuları

Yayın Tarihi: 2014-03-18

Dean, İlk Bıçak’ı bulmak için söz vermiş olan Crowley’e bir türlü ulaşamıyordur. Sonunda Crowley kardeşleri arar ve durmadan kendine insan kanı enjekte ettiğini söyleyip yardım ister. Daha da kötüsü, daha fazla kan bulmak için bir şeytan tutmuştur ama şeytan ona ihanet eder ve Abaddon’a İlk Bıçak’ı aradıklarını söyler. Kardeşler Abaddon’dan önce bıçağı bulmalılardır ve eski Harflerin Adamı’ndan yardım isterler. Bölümde Snooki’nin de küçük bir rolü vardır.

Bl.17 Annenin Küçük Yardımcısı

Yayın Tarihi: 2014-03-25

Dean Kabil’in Mührü’nün yan etkileriyle uğraşırken, Sam oldukça düzgün insanların birden katillere dönüştüğü haberini duyar ve şeytanlardan şüphelenir. Dean’e kasabaya bakmalarını önerir ama Dean Sam’e tek başına gitmesini söyler. Sam kasaba halkıyla konuşurken yaşlı bir kadınla tanışır. Kadın Sam’e 1958'de kasabaya Harflerin Adamları’nın geldiğini söyler. Henry Winchester adında genç bir adam ve yardımcısı Josie Sands hakkında bir hikâye anlatır. Bu sırada Crowley Dean’i test ediyordur.

Bl.18 Meta Fiction

Yayın Tarihi: 2014-04-15

Metatron Castiel’e güçlerini birleştirmelerini önerir. Metatron’a hala kızgın olan Castiel teklifini reddeder, bu da Metatron’un şaşırtıcı planlar yapmasına yol açar. Bu arada, Sam ve Dean Gadreel’ı yakalamışlardır.

Bl.19 Alex Annie Alexis Ann

Yayın Tarihi: 2014-04-22

Şerif Mills, Annie adında bir suçluya saldıran vampiri öldürdükten sonra Sam ve Dean'i arar. Daha sonra, Annie'nin bir vampir ailesi tarafından insanları yakalamak için yem olarak kaçırıldığını keşfederler. Şerif Mills Annie'yi kurtarmak ister ama ailenin her zaman önce geldiğini zor yoldan öğrenecektir.

Bl.20 Bloodlines

Yayın Tarihi: 2014-04-29

Sam ve Dean Chicago'daki bir olayı incelerken, birçok mafyavari yaratığın kanunsuzca Chicago'yu yönettiğini keşfederler. Bu yaratıklardan biri, abisi David şehre dönünce liderliği sona ermek üzere olan şekil değiştiren türündeki Margo Lassiter'dır. Bir diğer yaratık türü ise, Julian Duval liderliğindeki kurt adamlardır. Sam ve Dean Chicago'da yaratıklarla kan davası olan Ennis'le tanışırlar. Winchesterlar Ennis'i avcılıkla ilgili uyarırlar ama Ennis uyarılarını görmezden gelir ve tehlikeli yolu seçer.

Bl.21 Lanet Olasıların Kralı

Yayın Tarihi: 2014-05-06

Castiel Metatron'un meleklerinden birini yakalar ve Sam ile Dean'den meleği sorgulamasında yardım etmelerini ister. Dean'in bunu büyük bir istekle kabul etmesi Sam'in gözünden kaçmaz. Bu arada, Abaddon Crowley'den Sam ve Dean'i öldürmesinde kendine yardım etmesini istiyordur. Crowley bu isteğini reddedince, Abaddon ona karşı kullanabileceği şaşırtıcı kozu ortaya çıkarır. Ayrıca, Castiel Gadreel ile bir görüşme ayarlamıştır.

Bl.22 Cennete Giden Merdiven

Yayın Tarihi: 2014-05-13

Meleklere yapılan büyük saldırıdan sonra, Castiel yardım için Sam ve Dean'i arar. Gitmek üzerelerken, Dean'in İlk Bıçak'ı da yanında getirme isteği, kardeşinin bıçağı kullanmasının bedeli için endişelenen Sam'in gözünden kaçmaz. Bu sırada, Castiel saldırıya neden olan meleğin kendi müttefiklerinden biri olduğunu ve bunu kendisi için yaptığını öğrenince çok şaşırır. Dean, Castiel'in müttefiklerine komplo kurulduğunu ve bunu yapanın azrail Tessa olduğunu keşfeder.

Bl.23 Mucizelere İnanır mısın?

Yayın Tarihi: 2014-05-20

Dean İlk Bıçak'ın etkileriyle uğraşırken, Metatron insanlığa karşı hamlesini yapar. Metatron ile mücadeleye giren Sam, Dean ve Castiel, bunun şok edici sonuçlarıyla yüzleşirler.